מי אני

למה מי את בכלל?

ברוכים הבאים. אני רוני, ואני סופרת.

פעם, מזמן, הייתי טכנאית הקלטות, לולנית, פועלת ייצור במפעל אריגה, מתכנתת, קוטפת דובדבנים ומוכרת בחנות ספרים, אחר כך עבדתי בעיתונות ובהוצאות ספרים כלקטורית, עורכת ומתרגמת.

העבודות האלה היו נפלאות, אבל אני רציתי משהו אחר. מאז ומעולם חלמתי, ולא העזתי, לכתוב סיפורים. רק אחרי שנים של מאבק ונסיונות לכתוב לבד, הלכתי לסדנת כתיבה אצל נורית זרחי. בתמיכת המורה הנדיבה והטובה שאצלה זכיתי ללמוד, העזתי לכתוב את הסיפור הראשון שלי.

גנזתי אותו, כמובן, וכתבתי עוד אחד. ועוד אחד. ועוד רבים. כתבתי גם רומן ראשון, וגם אותו גנזתי.

התהליך הזה ארך שנים, אבל בסופו של דבר, כתבתי כמה סיפורים מספיק טובים, ושלחתי אותם לכתבי עת והוצאות ספרים. אחריהם היה גם רומן ראשון, ושני. חלקם זכו בביקורות טובות, אחרים בפרסים, ורומן אחד אפילו נמכר היטב. אני אוהבת לכתוב. זו העבודה הכי טובה בעולם.

חוץ מזה, אני נהנית במיוחד לעבוד עם כותבים בסדנאות ובמפגשים אישיים, להעביר הלאה את מה שלמדתי בדרך הארוכה הזו. איך כותבים, ולמה, איפה ומתי, איך סולחים לעצמנו כשלא כותבים ואיך חוזרים לכתוב אחרי שהלכנו לאיבוד. אני אוהבת כותבים, אני אוהבת לעזור להם לחצות את תהום הפחדים ולראות את השמחה וההתרגשות שלהם כשהם סוף סוף מצליחים, לפעמים אחרי שנים של חלומות.

באתר הזה תמצאו מידע על הספרים והסדנאות, הליווי וההרצאות, וגם בלוג שבו אני כותבת כל מה שמתחשק לי, אבל בעיקר על כתיבה. מוזמנים להירשם לעדכונים בניוזלטר.

prof

הרשמה לניוזלטר

עם כל החומרים שמהם עשויים סיפורים

ברוכים הבאים. אני רוני גלבפיש, סופרת, מנחת סדנאות כתיבה, חובבת מילים חצופות וטעויות יפות.