(לא גמרתם את הספר עדיין? אל דאגה. אין כאן ספוילרים.)

סיפורם של בני רשף ובני סהר מתרחש כאן, בישראל. הם מעופפים מעל ראשינו ממש, נסתרים תחת לחש מקסם. אבל לפעמים, רק לרגע, הם שוכחים את הלחש, ומי ששם לב עשוי לראות אותם, לרגע קצרצר. הנה כמה מהמקומות שבהם יש לכם סיכוי למצוא אותם.

הכנרת, בקעת הירדן וים המלח:

את התמונה הזו צילם טרי וירטס, אסטרונאוט בנאס״א, מתחנת חלל שמסתובבת סביב כדור הארץ. בין השאר ניתן לראות בתמונה את כל המקומות בהם מתרחשת עלילת הספר. הכנרת (האגם הקטן בחלק העליון של הצילום), ים המלח (האגם המפוצל לשניים במרכז הצילום) וכל בקעת הירדן המשתרעת ביניהם.

500space

כמה אנחנו יפים מלמעלה

 רמות ים:

הכפר המכושף של בני סהר נמצא בדיוק מעל מושב רמות, על המצוקים של רמת הגולן, צופה אל הכנרת. הצילום הזה הוא בדיוק ממול, מהמושבה כנרת:

שם הרי גולן

צילום: ויקיפדיה

גמלא:

בנקיקי שמורת גמלא נמצא נהרא, בית הספר שבו לומד אייר עם נערי בני סהר. בין המערות הנסתרות של השמורה מתחבאת גם ספריית הלילה המפורסמת, שם עמלים במרץ ספרן הלילה ועפרי, היורשת.

בכניסה לשמורה, מימין לכביש, תוכלו לראות את אלפא וביתא המפורסמים מפרק 32. רק אל תצפו לקבל מהם תשומת לב כלשהי.

הדבשת של גמלא

צילום: ויקיפדיה

ג'ילבון:

כשיערה, טל וסיוון מחפשים את תמר בנחל ג'ילבון (האמיתי מאוד) הם נתקלים בסלע המסטיקים, שאף הוא אמיתי לגמרי:

סלע המסטיקים בג'ילבון

סלע המסטיקים בג'ילבון

רוג'ום אל הירי:

המקום שבו נערכים הטקסים של בני סהר. שמו העברי הוא גילגל הרפאים. גם הוא נמצא ברמת הגולן. אי אפשר לטייל לשם ככה סתם, מתי שמתחשק. חייבים לתאם את הביקור עם הצבא, ורק בסופי שבוע. אומרים שזה מפני שזהו שטח אימונים של הצבא, אבל אני חושדת שבני סהר פשוט סידרו לעצמם מקום אחד שבו התמימים לא יטרידו את מנוחתם.

אגב, אם תביאו אתכם כלבים, תגלו שהם מסרבים להתקרב למקום ופורצים בנביחות רמות לאות מחאה. הסיבה? כלבים דווקא רואים היטב את יצורי הכשף. ככה נראה רוג'ום אל הירי כשמגיעים אליו בתעופה.

צילום: ויקיפדיה

צילום: ויקיפדיה

בריכת המשושים:

משכנם של הרפאים מקסים להפתיע. גם הם מסתתרים תחת המקסם, אבל לפעמים תריחו פתאום נפיחה עסיסית, וזה סימן שהם ממש קרובים. זעקות משונות מהשמיים? החיריקים צוללים. שימו לב שלא ייכנסו לכם לאף.

צילום: ויקיפדיה

צילום: ויקיפדיה

בית הקברות כנרת:

שטח המחיה החביב על ננסי הנשייה הנשכנים, והמחבוא החביב על תמר, שיושבת על ספסל האבן וקוראת בשירי רחל. שבו על הספסל, מול הכנרת ותחושו מיד איך נפש התמימה המוכתמת הוקסמה מיפי העולם.

בסמוך לקבר רחל המשוררת תמצאו גם את קברה של אלישבע, משוררת נשכחת מעט. עוד שיטוט קצר ותגיעו אל קברה של נעמי שמר, שרוחה שורה על הספר כולו, ואת "חורשת האקליפטוס" שלה שרה יערה ברגע מוזר וקצת מצחיק שעליו לא אספר לכם בשום אופן.

צילום: אילנה שקולניק CC BY 2.5 דרך ויקישיתוף

צילום: אילנה שקולניק CC BY 2.5 דרך ויקישיתוף

 מערות סדום:

בני רשף מתגוררים באזור ים המלח. המערות שלהם נסתרות מעין, ואם קראתם את הספר, אתם יודעים למה אין לי רשות לחשוף את מיקומן. אני רק יכולה להראות לכם איך נראית ארובת המלח:

צילום: מדריך מאתר טיולי. צור קשר!

צילום: מדריך מאתר טיולי. צור קשר!

נחל ערוגות:

שם שוחה תמר עם חיריקי המים המופלאים. מדובר באחד הנחלים הכי יפים בארץ. נסו להגיע לשם ביום רגיל, שבו יש מעט אנשים בנחל, ואולי תפגשו את נאבו משוטט בשלווה. אל דאגה, הוא לא יפגע בכם.

צילום: ויקיפדיה

צילום: ויקיפדיה

קומראן:

מקום שבתו הראשון של שבט קומראן. כאן הרסה עז אחת את חייו של שבט קומראן, ובה בעת גילתה לתמימים את קיומן של המגילות הגנוזות, סיפור מופלא בפני עצמו שעליו ניתן לקרוא כאן. חלק מהמגילות מוצגות בהיכל הספר במוזיאון ישראל, ומומלץ מאוד לצפות בהן וללמוד על חייהם המרתקים של האנשים שכתבו אותן, במאה הראשונה והשנייה לפני הספירה.

צילום: אפי שווייצר

צילום: אפי שווייצר

סקיתופוליס:

"זו היושבת על פתחו של גן העדן" היא בית שאן העתיקה, בעמק המעיינות היפהפה. אני לא מגלה כלום על מה שקורה שם, אבל אתם רואים את קבוצת התמרים בשולי השביל? זה קורה ממש לא רחוק ממנה, קצת ימינה, למרגלות התל.

צילום: ויקיפדיה

צילום: ויקיפדיה

סכר נהריים:

משכנה של החומה האדירה, ואחד האתרים החשובים בספר. גם עליו אני לא יכולה להגיד ממש כלום כדי לא לקלקל למי שעוד לא הגיע לסוף. זהו גם הגבול בין ישראל לירדן, ואפשר לראות בו איפה עבר נהר הירדן, ולשמוע על האופן שבו הוסט חלק מנחל הירמוך לממלכת ירדן כחלק מהסכמי השלום.

צילום: אלה פאוסט, CC BY 2.5 דרך ויקישיתוף

צילום: אלה פאוסט, CC BY 2.5 דרך ויקישיתוף

ציירו וצלמו את אתרי ההתרחשות של הספר. אולי תצליחו לתפוס בצילום או בציור יצורי כשף רשלניים ששכחו להסתתר!

ואל תשכחו לשלוח גם לי עותק בדואר או במייל