0

למה מי את בכלל?

נעים מאוד, אני רוני, ואני סופרת.

פעם, מזמן, הייתי טכנאית הקלטות, לולנית, פועלת ייצור במפעל אריגה, מתכנתת, קוטפת דובדבנים ומוכרת בחנות ספרים, אחר כך עבדתי בעיתונות ובהוצאות ספרים כלקטורית, עורכת ומתרגמת.

העבודות האלה היו נפלאות, אבל אני רציתי משהו אחר. מאז ומעולם חלמתי, ולא העזתי, לכתוב סיפורים. רק אחרי שנים של מאבק ונסיונות לכתוב לבד, הלכתי לסדנת כתיבה אצל נורית זרחי. במרחב שיצרה המורה הנדיבה והמופלאה הזו העזתי לכתוב את הסיפור הראשון שלי.

גנזתי אותו, כמובן, וכתבתי עוד אחד. ועוד אחד. ועוד רבים. כתבתי גם רומן ראשון, וגם אותו גנזתי.

התהליך הזה ארך שנים, אבל בסופו של דבר, כתבתי כמה סיפורים מספיק טובים, ושלחתי אותם לכתבי עת והוצאות ספרים. אחריהם יצאו גם סיפור קטן ומלוכלך, הרומן הראשון שלי, ואחריו גם ספר הפנטזיה אגם הצללים וספר העיון בית מלאכה לכתיבה ועוד לא מעט סיפורים. חלקם זכו בביקורות נעימות, אחרים בפרסים, רומן אחד אפילו נמכר מצוין. אני אוהבת לכתוב. זו העבודה הכי טובה בעולם.

חוץ מזה, אני נהנית במיוחד לעבוד עם כותבים בסדנאות ובמפגשים אישיים, להעביר הלאה את מה שלמדתי בדרך הארוכה הזו. איך כותבים, ולמה, איפה ומתי, איך סולחים לעצמנו כשלא כותבים ואיך חוזרים לכתוב אחרי שהלכנו לאיבוד. אני אוהבת כותבים, אני אוהבת לעזור להם לחצות את תהום הפחדים ולראות את השמחה וההתרגשות שלהם כשהם סוף סוף מצליחים, לפעמים אחרי שנים של חלומות.

באתר הזה תמצאו מידע על הספרים והסדנאות, הליווי וההרצאות, וגם בלוג שבו אני כותבת כל מה שמתחשק לי, אבל בעיקר על כתיבה. מוזמנים להירשם לעדכונים בניוזלטר (הקישור לרישום מופיע בכל מקום, כולל בעמוד הזה ממש, מימין, למטה).

כתבו עלי בוויקיפדיה
וגם בלקסיקון הספרות העברית החדשה

Privacy Preference Center

Necessary

Advertising

Analytics

Other

שינוי גודל גופנים